Nafukování fóliových balónků
Foliové balónky lze nafukovat héliem a vzduchem.
Nafukování vzduchem
Fóliové balónky nafouknuté vzduchem nebudou létat, můžeme je ale zavěsit ze stropu, umístit na držáky, nebo volně umístit do prostoru. Takový foliový balonek vydrží nafouknutý vzduchem až 3 týdny.
Jak nafukovat?
Bezpečně lze balonky nafouknout dvoucestnou pumpou nebo elektrickým kompresorem. Ten si od nás můžete zapůjčit, nebo koupit v eshopu. Některé naše foliové balonky ani nafouknout héliem nelze. V takovém případě je ve většině balení těchto balonků již přibalená slámka, kterou daný balónek lze nafouknout.
Balónky nikdy nenafukujte průmyslovým kompresorem.
Nafukování héliem
Balonky nafouklé héliem létají, jak foliové tak latexové. Foliové balonky nafouklé héliem létají zhruba 3 - 7 dní a potom začínají pomalu levitovat.
Jak nafukovat?
V závislosti dle objemu balonků stačí vybrat v našem eshopu vhodnou héliovou bombu. V nabídce máme 3 velikosti héliových bomb - bombu na 20 ks balonků, na 30 ks balonků a na 50 ks balonků.
Fóliové balónky můžou mít různé tvary. Např. jednoduché srdíčka, kruhy anebo hvězdy. Popř. pohádkové postavičky anebo zvířátka. Zejména u těchto balónků v různých tvarech je nutné brát do úvahy tvar balónků a počet nafukovacích ventilů.
Například balónek "Motýl" má jeden nafukovací ventil na boční straně. Proto je důležité takový tvar nafukovat pomalu, aby se vzduch (popř. helium) mohl průběžně dostávat i do druhé části balónku. Pokud budete u nafukování komplikovanějších tvarů spěchat a nafukovat příliš rychle, vzduch se nedostane rovnoměrně do celého balónku a hrozí prasknutí balónku.